Asmeniniai finansai

Ar dažnai susimąstome apie asmeninius finansus? Ar apskritai žinome kas tai yra ir kam tai reikalinga? Nuolat sekti savo finansus ir teisingai juos planuoti yra labai svarbu. Kodėl? Ogi todėl, kad asmeniniai finansai, tai tokia sritis, kuri apima visas namų ūkio lėšas, jų panaudojimą, valdymą, planavimą ir kitus su tuo su sijusius dalykus. Visa tai reikalinga tam, kad galėtume patenkinti savo asmeninius bei kitus reikiamus poreikius. Planuojant asmeninius finansus, galima tinkamai nuspręsti ir apgalvoti šeimos biudžetą. Dažniausiai, asmeniniai finansai apima būtinų pirkinių planavimą, kreditines korteles, draudimus, investicijas, taupymą, investavimą bei kitus panašius dalykus. Planuojant biudžetą, viskas tampa kur kas paprasčiau. Pabandykime trumpai pasvarstyti kaip kasdien susiduriame su asmeniniu biudžetu ir jo spragomis – guiasdeproductos.com.

Daugelis žmonių, vos gavę atlyginimą, ima ir išleidžia jį galbūt visai nebūtiniems daiktams. Tiesiog akimirką, kuomet žinome jog banko sąskaitoje atsiranda daugiau pinigų, apima noras jais pasinaudoti. Išleidus didžiąją dalį atlyginimo, dažnai nebelieka pinigų net būtiniausioms reikmėms, o ką jau bekalbėti apie taupymą. Jei taip nutinka, vadinasi negebame planuoti savo asmeninio biudžeto. Visai nesvarbu ar gyvenate vienas pats, ar turite šeimą, vaikų, visuomet reikia planuoti savo finansus. Dažnai atrodo, jog viską galima daryti tiesiog mintyse, preliminariai apmąstant ką iš būsimo atlyginimo reikės įsigyti ir ką galbūt pavyks atsidėti. Visgi, viską planuojant tik mintyse, dažniausiai gaunasi ne taip kaip planavome.

Ką daryti kad taip nebūtų? Tiesiog imti ir užsirašinėti. Apsipirkinėjant, neišmesti čekių, išlaidas suskaičiuoti ir sekti jas kiekvieną mėnesį. Dabar tai daryti labai paprasta, kadangi išmaniųjų technologijų pagalba tai galime daryti tiesiog savo išmaniajame telefone arba planšetiniame kompiuteryje. Sukurta nemažai programėlių, padedančių savo biudžetą ir asmeninius finansus planuoti kur kas paprasčiau. Pasinaudojant tokių programėlių pagalba, po kurio laiko pastebimi neblogi rezultatai. Dažnai nesusimąstome kiek pinigų išleidžiame maistui, drabužiams, pramogoms ir kitiems būtiniems dalykams, atrodo, jog jie tiesiog išgaruoja, nors lyg ir nieko labai brangaus nepirkome. Tiesiog pirkinys prie pirkinio, daiktas prie daikto, pamažu sudaro sumą, kuri kartais gali šokiruoti. Lengviausias būdas išvengti akimirkų, kuomet kišenėse švilpauja vėjai, yra nusistatyti biudžetą konkretiems dalykams. Susiplanuoti kiek galima išleisti maistui, pramogoms, asmeniniams poreikiams, kiek reikia atidėti mokesčiams, galbūt skoloms grąžinti, taip pat paplanuoti, kiek būtų galima pasitaupyti. Viską tvarkingai susidėliojus, greitai pastebėsite, kad iš gaunamų pajamų, galima visai normaliai gyventi, tiesiog reikia viską tinkamai apgalvoti. Žinoma, kuomet pajamos labai mažos, viskas tampa dar sudėtingiau, tačiau gaunant net ir mažas pajamas ir turint mažą asmeninį biudžetą, būtina jį planuoti ir sekti. Visai gali būti, jog kai kuriems dalykams išleidžiate per daug, kai kur reikėtų dar labiau pataupyti, o kitose srityse tiesiog leisti sau šiek tiek daugiau, mejor centro de planchado. Taupant, reikia nepamiršti pasirūpinti savimi ir savo sveikata. Pasistenkite, kad visuomet liktų pinigų reikiamiems vaistams, papildams, vitaminams, sveikesniam maistui. Kol esame sveiki, to nesureikšminame, tačiau užklupus ligoms, sveikatą imame vertinti kur kas labiau, o kaip žinia, sveikata kainuoja labai brangiai, todėl planuojant asmeninį biudžetą, būtina to nepamiršti ir įtraukti sveikatą į vieną iš punktų.

Nesvarbu kokiu būdu planuojamas asmeninis biudžetas, galbūt tiesiog viską užsirašote į sąsiuvinį, galbūt pasinaudojate išmaniosiomis technologijomis, o gal net turite asmeninį ekonomistą, svarbu, jog finansai būtų planuojami ir apie juos nuolat pagalvotumėte bei jais pasirūpintumėte. Jei taip ir darysite, didesnių problemų neturėtų kilti. Svarbu atminti, jog negalima išleisti daugiau nei uždirbate, jei taip nutinka, vadinasi finansinė situacija išties chaotiška ir kažką reikia keisti iš esmės.