Kodėl dauguma skaitytojų mieliau renkasi popierines knygas?

Būtų sunku įsivaizduoti pasaulį be naujų technologijų. Jos sparčiai įsiveržė į mūsų gyvenimus ir įsitvirtino taip stipriai, jog gyventi be jų būtų labai sunku. Kompiuteriai, televizija, internetas, radijas, mobilieji telefonai ir kiti elektronikos prietaisai tapo mūsų kasdieniais palydovais. Didžiąją dalį darbų galima atlikti tiesiog kompiuterio pagalba, o tai labai palengvina įvairias uždutis, skaičiavimus ir kitus dalykus. Laisvalaikį žmonės taip pat iškeičia į kompiuterius, mobiliuosius telefonus, televiziją. Vietoj realaus bendravimo renkasi virtualų, vietoj pasimatymų kino teatruose dabar populiaru žiūrėti filmus internetu, o vietoj popierinių knygų daugelis renkasi e-knygas. Tai tik dalis to, ką šiandien keičia naujos technologijos ir išradimai.

Kalbant apie knygas, pastaruoju metu e-knygos sparčiai populiarėja, tai lyg nauja mada, kuri įtraukia vis daugiau žmonių. Anksčiau žmonės buvo įpratę skaityti popierines knygas, tačiau tobulėjant technologijoms ir pačiam gyvenimui, daugumai dalykų atsiranda nemažai alternatyvų, todėl e-knygos taip pat jau tampa įprastu dalyku. Vis dėlto, dauguma žmonių mieliau pasilieka prie popierinės knygos ir gali išvardinti begalę jos privalumų. E-knygos taip pat turi nemažai privalumų, tokias knygas patogu pasiimti į kelionę, kadangi skaityklėje telpa nemažai knygų, taip sutaupoma vietos lagamine. Rinktis e-knygą galima bet kur ir bet kuriuo metu, užtenka vos kelių veiksmų ir knygą jau galima skaityti. Taip pat, elektroninės knygos yra kur kas lengvesnės todėl jas patogiau visur su savimi nešiotis, be to nereikia jokių papildomų knygos skirtukų, nes jos pačios įsimena vietą, kurioje baigiama skaityti. Piniginiu atžvilgiu, elektroninės knygos taip pat geresnis sprendimas, atsisiųsti e-knygą į savo skaityklę yra kur kas pigiau nei pirkti popierinę knygą. Nepaisant šių privalumų, yra ir minusų, skaitant tokio tipo knygas itin silpsta regėjimas, nes nuolat tenka stebėti šviečiantį skaityklės ekraną, be to, e-knygos greitai išsikrauna, todėl būtina nešiotis įkroviklį. Popierinių knygų pasirinkimas vis dar yra didesnis nei elektorinių, todėl tai irgi vienas iš elektroninių knygų trūkumų.

Popierinių knygų mylėtojai visais būdais bando išsaugoti tradicines knygas ir jaudinasi dėl tokių knygų išnykimo. Iš tiesų, popierinės knygos išnykimui nėra pasmerktos, jas vis dar renkasi daugiau žmonių nei elektronines. Nepaisant to, kad popierinės knygos nusidėvi, plyšta, būna sunkesnės ir užima nemažai vietos, visada malonu rankose laikyti kūrinį, į kurį autorius įdėjo didelę dalį savęs ir kuris jį kūrė būtent taip kaip jis tuo metu atrodo. Elektroninės knygos to neperteikia, nors viskas yra taip pat, tekstas išlieka nepakeistas, visgi jausti popierinę knygą yra mieliau. Daugumai skaitytojų patinka kai knygos jau yra akivaizdžiai pasidėvėjusios, tuomet matyti, kad knyga tikrai įdomi, įtraukianti ir apkeliavusi nemažai skaitytojų, tai knyga turinti savitą istoriją, kuri byloja apie tai, jog verta ją perskaityti. O ir knygų lentyną malonu papuošti dar viena perkaityta knyga. Dėl popierinių knygų kainų taip pat yra alternatyvų, jei pirkti knygą yra per brangu, visai nebūtina skolintis pinigų ar pasiimti greitąją paskolą, visada galima pasiskolinti knygą iš bibliotekos. Bibliotekų durys visuomet plačiai atvertos ir laukia skaitytojų.

Alternatyvos visuomet yra geras dalykas, žmonės gali rinktis iš kelto variantų ir pasirinkti geriausią sau. Galbūt e-knygos tėra laikinas išradimas, palengvinantis daugumos žmonių gyvenimus, tačiau jos negali visiškai lygiuotis su popierine knyga. Daugelio skaitytojų nuomone, įprastos knygos yra malonesnė pramoga, na, o e- knygos tiesiog supaprastintas variantas. Vyresnio amžiau žmonės mieliau lieka prie tradicinio knygos varianto, tuo tarpu jaunesni, su naujomis technologijomis užaugę skaitytojai, vertina abu variantus. Išvada gali būti viena, kad ir kurį variantą renkasi kaitytojai, svarbiausia, jog žmonės vis dar skaito ir domisi literatūra!